Dr. Mehmet Akif Şahin

Uzun Gece Koşusu
~Mehmet Akif Şahin

Gecenin penceresi aralanıyor, karanlığın soluğu ensemizde bekliyordu. Gece üzerimize alev saçıyordu. İçimizi burkan seslerin kulaklarımız teğet geçen hışırtısını duyuyorduk.

Düşünce Ve Hareket
~Mehmet Akif Şahin

İnsanoğluyuz.  Yeryüzünün bekçileriyiz, yürümek isteriz. Önce düşünürüz. Sonra yürürüz, her an koşmaya başlarız. Şehirlere insanlara ve mekânlara ulaşmak için yürürüz. Düşünmek var olma sebebimizdir.

Aheste Militanlığımız
~Dr. Mehmet Akif Şahin

Zaman keskin kılıç... İnsanlığın ruhunu parçalıyor. Cellâtlar kendi kurbanları için yas tutuyor, kurbanlar ise kendi cellâtlarını alkışlıyor. Plastik tanrılar utanç içinde suskun bekliyor. Katil, kanlı cesetlerin karşısına geçerek ağlıyor yas tutarcasına... Yeryüzü kan revan içinde... İnsanlığın çoğu, azgınlığa koşarak her gün kitleler halinde suç deryasında boğuluyor.

Damıtılmış Acılarımız
~Dr. Mehmet Akif Şahin

Zamanın avlusunda bekleyen yolcularız, uzun bir yola çıkacak kervanı bekliyorduk. Serüvenimiz mazinin külleriyle yoğrulmuş. Güz günlerinin gazelleşen anılarıyla gözlerimiz kısılmış. Geriye dönüp bakmıştık, arkamızdan büyüyen boşluğu görmemiştik. Her gün bir şeyler yaşamıştık, yaşadıklarımız bilinmemişti.